Renkamės tinkamiausią finansavimo metodą

0
16

Kaip jau pastebėjote, automobilio pirkimas gali būti labai įvairūs: atsiskaitoma turimais pinigais, perkama lizingu ar pasirenkama paskola automobiliui. Tačiau kaip žinoti, kuris finansavimo metodas tinkamiausias Jums? Reikia išsikelti keletą klausimų ir apsvarstyti, palyginti, įvertinti.

Automobilių lizingas

Tesla Model S elektromobilisAutomobilių lizingas yra tradicinis automobilio pirkimo finansavimo metodas, tačiau yra kelios skirtingos lizingo rūšys. Bet kuriuo atveju, auto lizingas geriausiai tinka tiems, kurie perka didesnės vertės, naujesnį automobilį, planuoja jį drausti KASKO draudimu. Perkantiems visiškai naują automobilį ir turintiems pakankamai dideles pajamas dažniausiai padeda patys įgaliotieji gamintojų atstovai, kurie sutvarko visus lizingo formalumus su bankais, netgi pasiūlo įvairių premijų: nemokamas Kasko draudimas, papildomas padangų ar ratų komplektas ir kt. Perkant pigesnius bei ne visai naujus, tačiau apynaujus automobilius dažniau tenka kreiptis į atskiras lizingo bendroves, o ne bankus.

Rekomenduojame pirkti auto lizingu tuo atveju, jei:

 • Jūsų nusižiūrėtas automobilis yra bent 10 tūkst. eurų vertės;
 • Jo amžius yra nuo 0 iki 5 metų;
 • Automobilio pirkėjas – įmonė;
 • Žadate automobilį tvarkyti įgaliotuose servisuose;
 • Turite šiek tiek santaupų pradiniam įnašui (15-20 % automobilio vertės).

Paskolos automobiliams

Kelionės su svajonių automobiliuPaskolos automobiliams kiek lankstesnė, nors ir kiek brangesnė skolinimosi forma kuomet Jums suteikiami pinigai kone bet kokio automobilio pirkimui. Nesvarbu, tai naujas automobilis salone (tiesa, dažnai siūloma tik iki 10-15 tūkst. eurų, tad už tokią sumą galima įsigyti tik ekonominės klasės naujus automobilius) ar senas automobilis pagal skelbimus, auto turguje. Didelis privalumas – paskolos automobiliams leidžia pirkti automobilį be jokio pradinio įnašo.

Rekomenduojama imti paskolą automobiliui tuo atveju, jei:

 • Jūsų automobilio vertė nėra labai didelė (iki 10 tūkst. eurų);
 • Jūs neturite santaupų pradiniam įnašui;
 • Automobilio amžius netenkina lizingo sąlygų;
 • Perkamas egzotinis automobilis.

Pirkimas iš santaupų

SantauposTai – dažniausiai automobilio pirkimo finansavimo metodas. Deja, jis labiausiai riboja, kadangi tenka pirkti tokį automobilį, kurio vertė yra ne didesnė nei Jūsų santaupos, o pastarosios, puikiai tą suprantame, labai sunkiai kaupiasi. Visgi, pirkimas iš santaupų nepabrangina Jūsų automobilio, neapsunkina Jūsų reguliarios finansinės padėties.

Rekomenduojame pirkti automobilį iš savo santaupų, jei:

 • Jums užtenka turimų pinigų patinkančiam automobiliui;
 • Automobilio vertė yra maža;
 • Neturite stabilių pajamų;
 • Jaučiate, jog kasmėnesinės lizingo ar paskolos įmokos taps našta.

Kiekvienas finansavimo metodas gali būti geras ir blogas

Kiekvienas finansavimo metodas gali Jums tikti ir atnešti naudos, bet gali ir pridarytų rūpesčių bei nemenkai sugadinti nuotaiką. Įvertinkite, kiek Jūs iš tiesų galite skirti lėšų savo naujam pirkiniui dabar ir kiek galėsite skirti kas mėnesį. Net jei ir turite pakankamai santaupų automobilio pirkimui, visų pinigų išleisti nevalia – numatykite netikėtas naujas išlaidas, pavyzdžiui, gedimus. Nepamirškite, jog bus reikalingas draudimas, reguliarūs techniniai aptarnavimai. Turėkite pinigų nenumatytiems atvejams ir vairuokite automobilį pagal savo išgales – tiek jei perkate iš santaupų, tiek jei ir skolinatės, tai yra, imate paskolą ar perkate lizingu.

[maxbutton id=”2″ url=”https://autolizingu.lt/paraiska-automobilio-finansavimui/” ]