Pirmas automobilis: ką rinktis?

0
43

Pirmas automobilis - geriau mažasIšsirinkti pirmą automobilį nėra lengva. Norai dažnai prasilenkia su galimybėmis, o ir realus poreikis su svajonėmis ne visada dera. Galvosūkis tikrai nėra menkas, tad atrinkome keletą patarimų, kurie galėtų būti naudingi tiems, kurie perka savo pirmąjį automobilį, nes pirmas automobilis yra lyg pirmoji meilė.

Daug galios reikia toli gražu ne visiems

Sportiškas ir galingas – tokio automobilio nori dauguma, tačiau tai tikrai neturėtų būti svarbiausi kriterijai daugumai šviežių vairuotojų. Mažalitražis miesto automobiliukas daugeliu atveju yra kur kas geriau. Žinoma, jei vairuotojo pažymėjimą gavote jau turėdami šeimą, vaikų – kita kalba, tačiau jei esate vienas iš daugybės vos pilnametystės sulaukusių ir iš karto suskubusių gauti vairuotojo pažymėjimą (o tai tikrai geras žingsnis!) – didelis automobilis su dideliu bei neekonomišku varikliu tikrai nėra pats geriausias pasirinkimas – traukos užtenka ir mažiau nei 2 litrų kubatūros varikliai aprūpintuose mažesniuose automobiliuose. Be abejo, atrinkę keletą Jums patinkančių modelių peržvelkte jų vertinimus, atsiliepimus iš profesionalų ar kitų naudotojų, tai gali padėti Jums išsirinkti geriausią iš geriausių.

Kupė ir kabrioletai gražu, bet nepatogu

Tik tuo atveju jei važinėsite vieni ar su vienu keleiviu kupė ir kabrioletai Jums tiks. Kitu atveju – dvejos duris Jums tikrai taps šiokia tokia problema. Be to, dažnai šio kėbulo tipo automobiliai pasižymi maža erdve salone bei bagažinėje, žema važiuokle, todėl nuvykti bulvių pas močiutę į kaimą ar su draugų būriu apsilankyti kaimo turizmo sodyboje bus nelengva užduotis ir, tikėtina, galite sulaukti šiokių tokių nuostolių.

Išskirti vertėtų kabrioletus – žiemą ši transporto priemonė dažniausiai prastovi garaže. To priežastimi tampa ir brezentinis stogas, kuris, beje, kartais reikalauja daugiau dėmesio. Žinoma, yra kabrioletų kietu stogu, tačiau jų gerokai mažiau. Apie kabrioletą siūlome pamąstyti kaip apie papildomą laisvalaikio transportą, prabangos prekę, bet ne kaip apie pirmąjį automobilį.

Limuzinų klasės automobiliai

Automobilis limuzinų klasėsPrabangūs sedainai, vadinami limuzinų klasės automobiliais, vilioja mėgstančius prabangą, bet jei daugiausiai laiko praleisite sukdami ratus mieste, važinėsite į paskaitas, toks automobilis bus nepatogus, net jei ir rasite ekonomišką sprendimą dideliam automobiliui. Kur kas prasmingesniu pasirinkimu bus universalo tipo automobilis.

Pirmas automobilis turi būti toks, kuris būtų patogus, lengvai valdomas ir nesunkiai prižiūrimas. Dėl šios priežasties vertėtų vengti ir egzotinių modelių, kurių Lietuvoje vos vienas kitas. Vertindami ekonomiją turėtumėte savo pirkiniu džiaugtis kur kas labiau nei pasirinkę vedini emocijų, tačiau iš kitos pusės žiūrint, nemylimas, nepatinkantis automobilis pakankamai džiaugsmo taip pat neduos.

Vengti rekomenduojame ir labai senų automobilių. Verčiau naujesnis automobilis lizingu su mėnesinėmis nedidelėmis įmokomis nei senas automobilis su kasmėnesinėmis išlaidomis autoservise.

[maxbutton id=”2″ url=”https://autolizingu.lt/paraiska-automobilio-finansavimui/” ]