Paskolos skaičiuoklė

0
40

Galvojate kaip tinkamai pasirinkti paskolą? Jums reikia atsižvelgti į tai, kad paskolos skaičiuoklė kredito bendrovėse dažniausiai nurodo tikslią informaciją, tad kiekvienoje bendrovėje turite įvertinti visas keliamas sąlygas. Naudodamiesi skaičiuokle, jūs paprasčiau sužinosite kokias palūkanas ir įmokas turėsite sumokėti kredito bendrovei. Verta pabrėžti, kad kartais tam tikros skaičiuoklės yra skirtos tik naujiems klientams. Kitos bendrovės, kurios siūlo nuolaidas lojaliems klientams, pateikia visai kitokią skaičiuoklę, kuri parodo, jog lojalūs klientai gali pasiskolinti mažesnėmis palūkanomis bei kitomis geresnėmis sąlygomis. Kiekviena paskolos skaičiuoklė pateikia skirtingą informaciją, tačiau jums svarbiausia yra žinoti, kad ta skaičiuoklė nurodo tokias palūkanas, kurios nebūtų viršijančios leistinas ribas.

Paskolos skaičiuoklė bankuose nurodo tik preliminarią informaciją.

paskolos skaičiuoklė

Visiems besiskolinantiems reikia žinoti, kad komerciniuose bankuose situacija gali būti kiek kitokia. Matote, ten bankai dažniausiai nurodo tik pirminę informaciją dėl skolinimosi. Tikslios sąlygos nustatomos kai asmuo nurodo visą svarbiausią informaciją apie save. Bankas tokiu atveju įvertina asmens kreditingumą ir tada pateikia paskolos pasiūlymą, kuris pritaikomas būtent individualiai. Komerciniuose bankuose paskolos skaičiuoklė skiriasi nuo tos, kurią randate kreditų bendrovėse.

Verta paminėti, kad kai kurie bankai tiesiog nurodo, jog asmenys gali rinktis įvairių rūšių paskolas, tad skaičiuoklėje pirmiausia reikėtų įsitikinti, kad jūs renkatės tokią paskolą, kurios ieškote. Tai reiškia, kad būsto paskolos skaičiuoklė jums neparodys kokios palūkanos būtų taikomos imant vartojimo paskolą iš to paties banko.

Kiekviena paskolos skaičiuoklė parodo tik pagrindinę informaciją apie skolos grąžinimo galimybes.

Kai pateikiate norimą sumą bei informaciją apie savo pajamas, paskolos skaičiuoklė jums pateikia tris esminius faktus apie būsimą paskolą ir jos grąžinimą. Pirmiausia reikia žiūrėti kokia metinė palūkanų norma bus taikoma. Turite rinktis kuo mažesnes palūkanas, nes tokiu atveju mokėsite ir mažesnes įmokas. Taip pat reikia žiūrėti ar jums siūlomas toks skolos grąžinimo terminas, kokio norite. Galiausiai turite atsižvelgti į įmokų dydžius bei mokėjimo grafikus.

Ne ką mažiau svarbu ir tai, kad skolinantis visuomet geriau rinktis fiksuotas palūkanas, nes kintamosios gali pateikti siurprizų dėl įmokų didėjimo.

Būsto paskolos skaičiuoklė

Būsto paskolos skaičiuoklė yra itin svarbus įrankis, kuris besiskolinančiam asmeniui parodo kokiomis aplinkybėmis jis turės grąžinti skolą. Skaičiuoklės pagalba jūs galite sužinoti preliminarią skolinimosi informaciją bei sąlygas, bet turėkite galvoje, kad skaičiuoklė dar neatspindi realios situacijos. Pavyzdžiui, pasitaiko atvejų, kuomet asmuo pateikia savo duomenis apie pajamas ir išlaidas ir skaičiuoklė nurodo, kad asmuo gali gauti paskolą. Tačiau, kai kreipiamasi į banką su paskolos paraiškomis, kartais asmenys paskolų ir negauna. Taip nutinka dėl to, kad būsto paskolos skaičiuoklė nereikalauja tikslių duomenų apie pajamų šaltinius, darbovietes ir t.t. Ši informacija bankams yra labai svarbi, nes pagal ją nustatomos asmens skolinimosi galimybės.

Įprastai būsto paskolos skaičiuoklė pateikia duomenis tik pagal fiksuotas palūkanas.

būsto paskolos skaičiuoklė

Tie kurie jau ėmė būsto paskolą žino, kad bankas siūlys rinktis kintamąsias palūkanas su jų fiksavimu. Tai reiškia, kad  būsto paskolos skaičiuoklė jums nenurodys informacijos kokias įmokas tiksliai reikės mokėti renkantis kintamąsias palūkanas. Kintamosios palūkanos reiškia, kad ateityje dėl ekonominių situacijų įmokos gali didėti kaip ir palūkanos. Dėl šios priežasties būsto paskolos norintiems asmenims siūloma fiksuoti paskolas.

Kintamosios palūkanos yra labai nesaugios, nes nežinia kada jos gali keistis. Jeigu keisis tarpbankinės palūkanos, vadinasi keisis ir jums taikomos būsto paskolų palūkanos, o tai reiškia, kad didės įmokos. Fiksuodami palūkanas, jūs apsaugote save nuo galimų netikėtumų.

Būsto paskolos skaičiuoklė jums nenurodys kokiam laikui fiksuoti palūkanas – turite nuprasti patys.

Palūkanų fiksavimas yra būtinas, ir kiekvienas asmuo, imantis būsto paskolą, pats gali jas fiksuoti norimam laikotarpiui. Jeigu norite visuomet mokėti stabilias įmokas, tai geriausia būtų rinktis palūkanų fiksavimą kuo ilgesniam laikui. Jeigu jų nefiksuosite visai, tai dėl įvairių ekonominių reiškinių tos palūkanos galės kisti – jos arba didės, arba mažės.

Būsto paskolos skaičiuoklė neturėtų būti vienintelis rodiklis atsižvelgiant į skolinimosi sąlygas. Visuomet akcentuojama, kad norintiems konkretumo geriausia būtų kreiptis tiesiogiai į banką. Tuomet bankas įvertins visą informaciją ir galės pateikti paskolos pasiūlymą pagal jūsų skolinimosi galimybes.