Paskolos moksleiviams

0
44

Paskolos moksleiviams išduodamos tik tokiais atvejais, jeigu jie yra pilnamečiai ir jeigu jų veiksnumas nėra apribotas. Tačiau, reikia suprasti, kad kredito bendrovės taip pat turi vertinti kiekvieno kliento duomenis ir galimybes vykdyti įsipareigojimus, todėl paskolos moksleiviams dažniausiai nėra išduodamos. Taip yra dėl to, kad moksleiviai, nors ir yra nepilnamečiai, jie vis tiek negauna pajamų, nes mokosi dieniame skyriuje. Tai yra dar tik vidurinę mokyklą bebaigiantys jaunuoliai, kurie negyvena savarankiškai ir nepriklausomai. Jauniems žmonėms, kurie turi 18 metų, paskolos gali būti išduodamos tik išimtiniais atvejais, tačiau Lietuvoje tokių atvejų pasitaiko itin retai.

paskolos moksleiviams

Paskolos moksleiviams išduodamos jeigu jie yra gaunantys pajamas.

Pilnamečiai asmenys, kurie vis dar yra tėvų globoje, gali gauti įvairias paskolas tik tuomet, jeigu jie turi tvarių pajamų šaltinį. Tai reiškia, kad jeigu moksleivis yra oficialiai dirbantis, tai jis turi pilną teisę teikti kredito paraiškas visose kreditų bendrovėse. Bendrovės įvertins jo mokumą, ir jeigu matys, kad asmuo galės grąžinti skolą laiku, tai tokiam moksleiviui paskolą tikrai suteiks. Žinoma, reikia išskirti ir kitus tvarių pajamų šaltinius, kuriuos gali turėti moksleiviai.

Individualia veikla užsiimantys moksleiviai irgi gali gauti vartojimo paskolas. Paskolos moksleiviams, kurie užsiima individualia veikla, išduodamos tuomet, kai kredito įstaiga patikrina jo kreditingumą ir įvertina jo gaunamas pajams. Tiesa, iš savarankiškos veiklos gaunamos pajamos nėra tokios tikslios, nes jos dažniausiai kiekvieną mėnesį kinta. Dėl šios priežasties, paskolos moksleiviams, vykdantiems individualią veiklą, išduodamos konservatyviau vertinant tokias jų pajamas.

Paskolos moksleiviams negali būti išduodamos, jeigu nėra jokių pajamas įrodančių šaltinių.

Kredito įstaigos, norėdamos įsitikinti, kad moksleivis gauna pajamas, tikrina įvairius informacinius šaltinius. Tą informaciją pateikia įvairiausi registrai, SODRA ir kt. Pagal tokią gaunamą informaciją yra nustatomas asmens kreditingumas. Gerą kredito reitingą turintys asmenys gali gauti paskolas lengviau, tačiau jeigu kreditingumo vertinimo metu paaiškės kad tuo metu moksleivis pajamų jau nebegauna jokių, tai jam paskolos gauti nepavyks – kredito įstaiga paprasčiausiai negalės jos išduoti dėl griežtos tvarkos.