Paskolos dirbantiems užsienyje

1
65

Paskolos dirbantiems užsienyje Lietuvoje kartais išduodamos, o kartais ne – tai priklauso nuo individualų situacijų. Reikėtų patikslinti – dirbantys užsienyje, bet nuolatos gyvenantys Lietuvoje, yra laikomi nuolatiniais Lietuvos gyventojais, tačiau jeigu jūs gyvenate užsienyje ir esate pateikę išvykimą iš mūsų šalies, tai tokiu atveju, jūs nebūtumėte laikomi nuolatiniais LR gyventojais. Kredito įstaigos turi vieną bendrą reikalavimą – besiskolinantis asmuo turi būti nuolatinis Lietuvos gyventojas. Būtent šis kriterijus kartais pakiša koją, kuomet bandoma skolintis.

paskolos dirbantiems užsienyje

Paskolos dirbantiems užsienyje, bet gyvenantiems Lietuvoje, gali būti išduodamos geresnėmis sąlygomis.

Kai kurie asmenys klysta galvodami, kad kredito įstaigos visuomet nustato tas pačia skolinimosi sąlygas. Viskas priklauso nuo to, kokią bendrovę ir aiškiau kalbant – kreditorių jūs pasirenkate. Kai kurios finansų įstaigos nustato individualius skolinimosi reikalavimus. Paskolos dirbantiems užsienyje gali būti suteikiamos geresnėmis sąlygomis dėl to, kad tokie asmenys turi didesnį tvarių pajamų šaltinį ir taip susidaro mažesnė rizika, jog toks asmuo kredito negrąžins. Dėl mažesnės rizikos kredito bendrovė ir siūlo geresnes sąlygas.

Jeigu asmuo gyvena ir dirba Lietuvoje, gauna ne tokias dideles pajamas, tai jam ko gero bus taikomos standartinės skolinimosi sąlygos arba kredito bendrovė pareikalaus ir papildomų garantijų. Jeigu kalba eina apie vartojimo paskolas, tai kredito įstaigoms dairytis į asmenų turtą negalima. Jos turi įsitikinti, kad asmuo grąžins paskolą iš tokių pajamų, kurias gauna. Kitu atveju, jeigu bendrovė mokumą vertina atsižvelgdama tik į asmens turimą turtą, vadinasi ji jau pažeidžia vieną iš mokumo vertinimo kriterijų.

Visos paskolos dirbantiems užsienyje suteikiamos remiantis kreditingumo patikrinimu.

Jeigu jūs dirbate užsienyje, tai dar nereiškia, kad gaudami dideles pajamas, jūs išvengsite kreditingumo vertinimo. Visos bendrovės, kurios Lietuvoje vykdo pinigų skolinimo veiklą, privalo tikrinti kreditingumą nepaisant to, kokias pajamas gaunas asmuo. Kreditingumas įvertinamas privalomai, o jeigu jis įvertinamas ne pagal reikalavimus, tai kredito įstaiga gauna baudą.

Paskolos dirbant užsienyje

paskolos dirbant užsienyje

Dabar paskolos dirbant užsienyje suteikiamos įvairiais būdais, tačiau jeigu kalba eina apie kreditų gavimą būtent iš Lietuvoje veikiančių kredito įstaigų, tai pirmiausia reikėtų atsižvelgti į esamą tvarką. Mat mūsų šalyje vartojimo kreditai suteikiami ne visiems, o tik tiems, kurie nėra pateikę išvykimo iš mūsų šalies. Žinoma, be šio kreditorių reikalavimo, taikomi ir kiti esminiai principai, kuriuos turi atitikti kredito gavėjas. Dabar įprasta, kad paskolas gauti gali tik tie, kurie iš tiesų turės pinigų iš ko jas grąžinti, o visi kiti turi susitaikyti su tuo, kad tokios finansinės paslaugos paprasčiausiai negaus.

Visos paskolos dirbant užsienyje gali būti suteikiamos tik pagal tam tikrą tvarką.

Kaip jau minėjome – asmuo turi būti gyvenantis Lietuvoje. Tai reiškia, kad besiskolinantis žmogus turi būti deklaravęs gyvenamąją vietą mūsų šalyje, nes kitaip jokia kredito įstaiga neišduos jokios vartojimo paskolos. Asmenys, kurie deklaruoti Lietuvoje, bet reguliariai vyksta į užsienį uždarbiauti, gali paskolas gauti lygiai taip pat kaip ir mūsų šalyje gyvenantys mokūs asmenys. Kartais paskolos dirbant užsienyje kai kuriems išduodamos net geresnėmis sąlygomis t.y. kredito įstaigos neretai tokiems asmenims siūlo palankesnes skolų grąžinimo sąlygas.

Palūkanos yra viena iš tų sąlygų, kuri gali keistis, jeigu asmuo nuolatos gauna daug pajamų. Pavyzdžiui, užsienyje dirbantys lietuviai dažniausiai gali pasigirti žymiai didesniu darbo užmokesčiu, o tai yra ne kas kitas kaip tvarios pajamos. Būtent tvarios pajamos yra būtinos – kuo jų daugiau gaunama, tuo lengviau gauti paskolą.

Paskolos dirbant užsienyje neišduodamos ir vietinėse užsienio bendrovėse.

Kartasi dauguma asmenų klysta galvodami, kad užsienyje pinigų skolinimo veiklą vykdančios bendrovės noriai skolina pinigus kitose šalyse registruotiems asmenims. Taip nebūna. Tai reiškia, kad jeigu jūs atvykote į kažkokią šalį laikinai padirbėti ir ten radote kreditų bendrovę, tai labai maža tikimybė, kad ta bendrovė jums paskolins pinigų. Jos irgi reikalauja, kad skolintųsi tik patikimi vietiniai asmenys, o jūs toks tikrai nebūsite, nes jūs nesate vietinis.

Paskola dirbantiems užsienyje

paskola dirbantiems užsienyje

Paskola dirbantiems užsienyje dažnai reikalinga, tačiau kartais jos gauti nepavyksta dėl kelių priežasčių. Kreditoriai kaip pagrindine priežastimi įvardija būtent asmens gyvenamosios vietos deklaravimą. Emigravę į užsienyje neturėtų bandyti skolintis iš Lietuvoje kreditų teikimo veikla užsiimančių finansų įstaigų. Paprasčiausiai, tokios bendrovės savo įstatuose nurodo, kad asmuo turi būti registruotas nuolatinis LR pilietis. Kadangi emigrantai išvyksta visam laikui, tai jie nuolatiniais gyventojais nėra laikomi.

Nereikėtų galvoti, kad užsienyje dirbantys asmenys gali sulaukti kažkokių išimčių. Žinoma, jeigu asmuo visada gyvena Lietuvoje, bet į užsienį vyksta tik dirbti, tai jis vartojimo kreditą iš Lietuvoje veikiančių finansų įstaigų gauti tikrai gali. Bet, būtina pabrėžti, kad kreditingumo vertinimo metu asmens tvarių pajamų nustatymas bus sudėtingesnis. Gaunant pajamas ne į lietuviškas banko sąskaitas, kredito bendrovės negalės matyti informacijos apie pajamų gavimą.

Į užsienio banko sąskaitas pajamas gaunantys asmenys tiesiog negali gauti paskolų. Kredito įstaigos neturi galimybės įsitikinti asmenų pateikiamų duomenų tikrumu. Pavyzdžiui, jūs nurodysite, kad užsienyje gaunate didelį atlyginimą, bet kredito bendrovė Lietuvoje tokios informacijos patikrinti negalės, nes neturės prieigos prie šios informacijos. Tokiu atveju, kredito įstaigai tektų tik pasitikėti jumis, tačiau to daryti jos negali, nes tai būtų mokumo vertinimo nuostatų pažeidimas.

Kaip jau minėjome, užsienyje dirbantys lietuviai vis tiek turi pateikti informaciją apie pajamų gavimą, o kredito įstaigos turi įsitikinti, kad tie duomenys nėra klaidinantys. Bet, turėkite galvoje, kad prieš paskolos suteikimą atliekami ir visi kiti žingsniai mokumui nustatyti. Jeigu jūs į užsienį išvykote tam, kad užsidirbtumėte pinigų senų skolų grąžinimui, tai didelė tikimybė, kad jums paskola nebus išduota. Kodėl? Jeigu jūs jau esate įsiskolinę, tai tos kredito įstaigos bus užregistravusios jūsų skolą, o tokią informaciją kiti kreditoriai matyti jau gali. Matote – kreditoriai reikalauja, kad besiskolinantis asmuo neturėtų uždelstų įskolinimų, o kadangi jūs tokių turite, tai jūsų kredito paraiška bus atmesta.

Kreditai dirbantiems užsienyje

kreditai dirbantiems užsienyje

Šiais laikais netgi kreditai dirbantiems užsienyje išduodami paprasčiau nei ankstesniais laikais. Mat, dabar dauguma kredito įstaigų turi itin griežtą tvarką, bet tuo pačiu siūlo itin plačias skolinimosi galimybes. Lietuvoje veikiančios kredito įstaigos dažnai turi įsteigusios ir filialus kitose šalyse. Todėl jeigu esate emigravę ir galvojate ar kuri nors Lietuvoje veikianti bendrovė jums paskolintų pinigų, tai tiesiog dairykitės toje šalyje kur dirbate.  Galbūt rasite minėtus filialus ir viskas bus paprasčiau. Bet, nereikia pamiršti, kad kiekvienoje šalyje gali būti skirtingas paskolų rinkos reguliavimas, tad jeigu tikitės lengvos paskolos, pergalvokite iš naujo.

Kreditai dirbantiems užsienyje net ir Lietuvoje išduodami išimtiniais atvejais.

Jeigu jūsų situacija yra kiek kitokia nei paprastų emigrantų, tai galbūt kredito įstaigos ir galės jums taikyti išimtis. Žinoma, tai vis tiek priklausys nuo kreditingumo vertinimo bei vidinių kreditoriaus taisyklių. Pirmasis reikalavimas yra tas, kad kredito bendrovė nori, jog besiskolinantis asmuo būtų nuolatinis LR gyventojas. Emigrantai tokiais nėra laikomi, tačiau kreditai dirbantiems užsienyje išduodami tais atvejais, jeigu jie nėra pateikę išvykimo iš šalies ir yra nurodę, kad jie nuolatos gyvena Lietuvoje. Tai reiškia, kad jeigu tik darbo reikalais vykstate į užsienį, tai jūs paskolą iš lietuviškų kredito įstaigų galite gauti gana lengvai.

Dirbantys užsienyje dažniausiai gauna ir gerokai solidesnes pajamas nei kiti, todėl tokie asmenys gali tikėtis ir išskirtinių pasiūlymų. Pavyzdžiui kai kurios bendrovės dažniausiai nustato tik individualias skolinimosi sąlygas. Jeigu asmuo kiekvieną mėnesį gauna daug tvarių pajamų, tai jam palūkanos gali būti taikomos dar mažesnės. Žinoma, jums bus daug vargo dėl tvarių pajamų įrodymo.

Lietuvoje yra tokia situacija, kad kredito bendrovės nuotoliniu būdu gali greitai patikrinti kokias pajams asmuo gauna iš darbo santykių, tačiau jos negali patikrinti kokias pajams asmuo gauna, jeigu jis dirba užsienyje. Tai ir bus bene didžiausia problema, kuri galbūt užkirs kelią gauti paskolą iš lietuviškų kredito bendrovių.

Kreditas dirbantiems užsienyje

kreditas dirbantiems užsienyje

Visuomet atsiranda daug emigravusių žmonių, kurie bando gauti paskolą iš lietuviškų paskolų bendrovių. Tačiau reikia žinoti, kad kreditas dirbantiems užsienyje išduodamas tik tuomet, jeigu asmuo nėra emigrantas, kuris pateikė savo išvykimą iš mūsų šalies. Tokiu atveju, kai emigrantas nurodo, kad jis nuolatos gyvena užsienio valstybėje, tai jis ir turėtų kreiptis į tos valstybės bendroves dėl paskolos. Kredito įstaigos, kurios veikia mūsų šalyje, pabrėžia pagrindines taisykles, kuras būtina perskaityti kiekvienam besiskolinančiam. Kone svarbiausias niuansas – užsieniečiai Lietuvoje paskolų gauti negali.

Kreditas dirbantiems užsienyje neišduodamas kuomet paraiška pateikiama Lietuvoje.

Kartais asmenys bando laimę vos tik grįžę į mūsų šalį – jie internetu pateikia paraiškas ir tikisi gauti vartojimo kreditą iš populiariausių bendrovių. Tačiau, dauguma bendrovių jų paraiškas atmeta dėl paprastos priežasties – jos mato, kad tokie grįžę emigrantai Lietuvoje negyva. Matote, informacinės sistemos sudaro visas sąlygas kreditoriams gauti informaciją, kuri reikalinga asmens duomenų tikrinimui. Tos kredito įstaigos lengvai sužino kur gyvena asmuo. Jeigu jis negyvena Lietuvoje, tai jam derėtų kreiptis į vietines toje šalyje gyvenančias paskolų bendroves ar kitas finansų įstaigas.

Daug kur kalbama, kad Europos sąjungoje gyvenantys asmenys gali laisvai judėti po visą žemyną. Tačiau tai dar nereiškia, kad išvykus į kitą šalį, būtina pateikti deklaraciją dėl išvykimo. Trumpai tariant, tie, kurie vyksta į užsienį dirbti tam tikrais laikotarpiais, bet pastoviai gyvena Lietuvoje, tai tie ir gali tikėtis paskolos iš mūsų šalyje veikiančių finansų įstaigų.

Paprasčiausiai, kredito bendrovių vidinėse taisyklėse akcentuojamas reikalavimas, kad klientas turi būti nuolatinis gyventojas, o jeigu jis tik važinėja į svečias šalis dirbti, tai dar nereiškia, kad jis yra emigrantas ir Lietuvoje negyvenantis.

Asmenims, kurie negali kredito bendrovei nurodyti, jog gauna dideles pajamas, dažniausiai atsiranda reikalavimai kažką įkeisti. Bet, dirbantys užsienyje dažniausia gauna solidžias sumas kaip darbo užmokestį. Dėl šios priežastis kredito įstaigos gali nereikalauti jokio užstato, laiduotojo ar kitų garantijų iš užsienyje dirbančių klientų.

Jeigu norite gauti paskolą bandykite pateikti paraišką keliose kredito bendrovėse, bankuose, unijose ar sutelktinio finansavimo platformose.

1 COMMENT

Comments are closed.