Greita paskola

0
22

Kiekviena greita paskola išduodama pagal tam tikrus reikalavimus – asmuo turi būti mokus, privalo būti pilnametis ir veiksnus. Jeigu jūs ieškote paskolos, tai ją greitai gauti galite tik būdami atsakingais ir tinkamai finansinius įsipareigojimus vykdančiais asmenimis. Tai reiškia, kad jūsų ekonominė padėtis turi būti gera. Jūsų kredito istorija negali turėti neigiamų įrašų iš praeities. Jeigu jūs skolinsitės turėdami uždelstų skolų, tai paprasčiausiai kredito įstaigos jums neišduos jokio kredito. Kiekviena greita paskola išduodama remiantis mokumo vertinimo nuostatais, o tai reiškia, kad Lietuvoje yra susiklosčiusi situacija, kuomet kreditorių veikla yra prižiūrima ir kontroliuojama įstatymų.

greita paskola

Dabar greita paskola išduodama su tam tikrais apribojimais.

Dar prieš metus kredito įstaigos turėjo teisę asmenims greitas paskolas išduoti netgi nakties metu, tačiau situacija pasikeitė kardinaliai. Visoms vartojimo kreditus išduodančioms finansų įstaigoms uždrausta teikti vartojimo paskolas tarp 22 ir 7 valandos ryto. Tai reiškia, kad nakties metu asmenys negali gauti jokių greitųjų paskolų internetu ar kitose vietose. Matote, šios greitosios paskolos dar yra įvardijamos kaip vartojimo kreditai, o norint juos išduoti, būtina laikytis tvarkos, kurią nustato įstatymai bei Lietuvos bankas.

Lietuvos bankas yra pagrindinė priežiūros institucija, kuri prižiūri kreditorių veiklą. Lietuvos banko tikslas yra užkirsti blogųjų paskolų išdavimo procedūras. Aiškiau kalbant, ši priežiūros institucija siekia, kad jokia greita paskola nebūtų išduodama tokiems asmenims, kurie negali grąžinti skolų laiku. Dėl to ir buvo sukurti mokumo vertinimo nuostatai.

Kiekviena greita paskola suteikiama tik po tinkamo kreditingumo įvertinimo.

Tos kredito įstaigos, kurios piktybiškai skolina asmenims, negalintiems laiku grąžinti skolų, baudžiamos ypatingai didelėmis baudomis. Lietuvos bankas taip pat akcentuoja, kad tokios įstaigos, kurios pažeidžia mokumo vertinimo nuostatus pakartotinai, rizikuoja netekti ir licencijų. Jau yra ne vienas pavyzdys, kaip dėl netinkamo kreditingumo įvertinimo viena kredito įstaiga jau prarado licenciją ir naujų paskolų išduoti nebegali.

Tad, jeigu jums reikalinga greita paskola internetu, tai pirmiausia įsitikinkite, kad jūs praeisite kreditingumo patikrą. Tai padaryti paprasta – paskaičiuokite patys ar galėsite mokėti naujos paskolos įmokas ar ne.

Greita paskola internetu

Greita paskola internetu išduodama lengvai ir su gana mažomis palūkanomis. Norintys pasiskolinti turi atitikti vos kelis elementarius reikalavimus ir tiek. Tie reikalavimai yra susiję su asmens ekonomine padėtimi, turimais įsipareigojimais bei praeityje vykdytais sandoriais su finansų ar kitomis įstaigomis. Aiškiau kalbant, greita paskola internetu suteikiama tokiems asmenims, kurių pajamos yra pakankamos naujos paskolos grąžinimui pagal sutartyje nurodytas sąlygas. Jeigu asmuo skolinasi negaudamas jokių tvarių pajamų, tai jis paskolos gauti negalės. Tiksliau kalbant – kredito bendrovė neišduos paskolos tokiam asmeniui, kuris neturės pinigų jos grąžinimui ateityje. Čia labiausiai reikia išskirti kredito įstaigų pareigas, kurias nustato mokumo vertinimo nuostatai bei įstatymai.

greita paskola internetu

Greita paskola internetu gali būti išduodama tik nustatytomis valandomis.

Lietuvos bankas kartu su vyriausybe įtvirtino nutarimą, kad visos kredito įstaigos nebegalėtų skolinti pinigų nakties metu. Todėl dabar viso kredito bendrovės privalo neišduoti paskolų tarp 22 ir 7h. Tad, jeigu jums paskolos prireikė įprastą darbo dieną, tai tikėtina, kad ją gauti galėsite itin lengvai. Geriausia tai kad paskolų bendrovės iki šiol paskolas išduoda žaibiškai. Priklausomai nuo kredito įstaigos, kartais paskolos pervedimas užtrunka vos keliolika minučių.

Tie kurie tikisi gauti kreditą internetu, turi suvokti ir tai, kad būtent nuo jų ekonominės padėties viskas ir priklauso. Nors ir pateiksite paskolos paraišką nustatytomis valandomis, vis tiek gali būti tikimybė, kad ta paraiška bus atmesta dėl jūsų prastos finansinės padėties.

Nei viena greita paskola internetu negali būti suteikiama aplaidžiai vertinant mokumą.

Verta akcentuoti, kad dabar skolinimo tvarka yra reguliuojama ir tai liečia ne tik kredito įstaigas, bet ir besiskolinančius asmenis. Trumpai tariant, greita paskola internetu negali būti išduodama, jeigu asmens pateikiami duomenys nėra pakankami jo mokumui įvertinti. Jeigu bendrovė vis tiek skolina pinigus žmogui, apie kurio finansinę padėtį nėra surinkusi pakankamai duomenų, tai didelė tikimybė, kad bendrovė vėliau gaus baudą.

Vartotojams reikia žinoti ir tai, kad jeigu greita paskola internetu gaunama klastojant kažkokius dokumentus ar atliekant kažkokius kitus sukčiavimo žingsnius, tai vėliau toks asmuo gali būti patrauktas atsakomybėn – jam gali grėsti ir kalėjimu.

Greita paskola bedarbiams

Greita paskola bedarbiams nesuteikiama nei vienoje kredito įstaigoje, nes tai draudžia įstatymai. Daugelis bedarbių negauna paskolų dėl to, jog jie visiškai neatitinka mokumo vertinimo nuostatuose esančių reikalavimų. Tie reikalavimai pabrėžia, kad asmuo, kuris siekia gauti vartojimo paskolą pirmiausia turi įrodyti, kad jis galės tą paskolą grąžinti pagal sutartyje nurodytus punktus. Kredito įstaiga, įpareigojama įstatymų, turi įvertinti tokias asmenų skolų grąžinimo galimybes. Kadangi bedarbiai asmenys negauna tvarių pajamų, tai logiška, jog vėliau jie neturės pajamų, kuriomis galėtų dengti paskolos įmokas. Tai turi įvertinti būtent paskolas išduodanti kredito įstaiga.

greita paskola bedarbiamsgreita paskola bedarbiams

Kiekviena greita paskola bedarbiams neišduodama tik po kreditingumo patikros.

Bedarbiai asmenys, pateikę paraišką, pirmiau turi sulaukti kreditingumo vertinimo. Tik po jo paaiškėja ar asmuo galės skolą grąžinti ar ne t.y. nustatoma ar asmuo gali gauti paskolą. Kuomet atliekamas kreditingumo vertinimas, bendrovė peržiūri informaciją iš SODROS. Šiuo metu SODRA kredito įstaigoms teikia informaciją apie asmens finansinę padėtį. Tai reiškia, kad kredito įstaigos lengvai sužino kiek tvarių pajamų per mėnesį gauna asmuo. Visos pajamos, kurios susijusios su darbo santykiais, registruojamos, o bedarbiais asmenys, negaudami tokių pajamų, SODROS duomenų bazėje nurodomi kaip gaunantys nulines pajamas.

Jeigu bedarbis asmuo gauna paskolą iš kredito įstaigos, kuri registruota viešajame vartojimo kredito davėjų sąraše, tai tik laiko klausimas kuomet ta kredito įstaiga gaus baudą. Už paskolų dalinimą bedarbiams asmenims baudžiama piniginėmis baudomis arba tiesiog atimamos licencijos. Greita paskola bedarbiams asmenims negali būti išduodama, nes jie neturi tvarių pajamų.

Greita paskola bedarbiams nesuteikiama, jeigu jie gauna pajamas iš kitų šaltinių.

Bedarbiais asmenimis laikomi tie, kurie neturi oficialaus darbo. Jeigu jie neturi darbo, vadinasi jie gauna tik pašalpas. Tačiau, asmenys, kurie verčiasi savarankiška veikla ir gauna iš to pajamas, negali būti laikomi bedarbiais asmenimis. Tad, jeigu paskolos paraišką pateikia bedarbio statusą turintis, bet pajamas gaunantis asmuo, vadinasi jis elgiasi neteisėtai ir kredito bendrovė gali informuoti teritorinį darbo biržos skyrių apie asmens gaunamas neteisėtas pašalpas. Tokiu atveju, greita paskola bedarbiams ne tik kad nebus išduota, tačiau tokie asmenys privalės kompensuoti patirtus nuostolius darbo biržai dėl netesėtai gautų nedarbingumo išmokų.

Greita paskola nedirbantiems

Greita paskola nedirbantiems asmenims itin dažnai sukelia pyktį kuomet kredito įstaigos tiesiog atsisako išduoti kreditą dėl paprastų priežasčių. Tačiau, nedirbantys asmenys piktinasi tuo, kad kredito bendrovės atsižvelgia tik į SODROS pateikiamus duomenis, nors neva kai kurie nedirbantys asmenys gauna pajamas iš kitų šaltinių. Aiškiau kalbant, kredito įstaigos elgiasi visiškai teisėtai ir sąžiningai, nes paprasčiausiai nedirbantys asmenys negali gauti jokių pajamų dėl savo statuso. Jeigu asmuo yra registruotas darbo biržoje, tai vadinasi jis negauna jokių pajamų. Gaunantys reguliarias pajamas iš kažkokių veiklų, negali būti registruoti darbo biržoje, nes tokie žmonės laikomi savarankiškai dirbančiais asmenimis.

greita paskola nedirbantiems

Jokia greita paskola nedirbantiems negali būti suteikiama net ir su garantijomis.

Vieninteliai privatūs kreditoriai gali išduoti paskolas bedarbiams asmenims pagal susitarimą. Tai reiškia, kad privatus kreditorius turi būti fizinis asmuo, o paskola turi būti įtvirtinama vekseliu ar kitu skolos rašteliu. Jau ir privatiems paskolų teikėjams nurodyta, kad jie turi tikrinti kreditingumą, tačiau jeigu kalba eina apie civiliniame kodekse įtvirtintus santykius, tai šios prievolės nebelieka, nes paskola nėra komercinis objektas.

Verta pabrėžti, kad greita paskola iš privačių asmenų negali būti išduodama jokiomis aplinkybėmis. Tai liečia tiek per sutelktinio finansavimo platformas skolinančius asmenis, tiek ir savarankiškai pinigų skolinimo veikla užsiimančius verslininkus. Pastarieji turi laikytis jau kitų reikalavimų – jie turi reikalauti NT užstato, o taip pat būtina vertinti ir asmens kreditingumą.

Sutelktinio finansavimo platformose greita paskola nedirbantiems negali būti išduodama.

Pirmiausia reikia pabrėžti, kad kreditingumo vertinimas nereiškia, jog atsižvelgiama į asmens kredito reitingą. Pats kreditingumas reiškia tikimybę, jog asmuo galės grąžinti skolą laiku. Ta tikimybė įvertinama atsižvelgiant tiek į asmens turimus įsipareigojimus, tiek į gaunamas pajamas, tiek ir į patiriamas išlaidas. Taipogi kredito bendrovės įvertina asmens pajamų netekimo galimybę.

Kiekviena kredito bendrovė turi įsitikinti, kad tas asmuo, kuris teikia paskolos paraišką, galės laiku grąžinti skolą. Jeigu pateikti duomenys aiškiai parodo, kad asmuo yra nedirbantis ir registruotas darbo biržoje, tai toks asmuo niekur negali gauti paskolos. Greita paskola nedirbantiems jokiomis aplinkybėmis negali būti išduota.