Automobilių lizingas ar išperkamoji nuoma

0
112

Dažnai yra sudėtinga nuspręsti kurį iš šių siūlomų produktų pasirinkti. Todėl pabandysime trumpai juos apžvelgti.

Daugelis nežino kas ta išperkamoji automobilių nuoma – tai yra produktas sukurtas asmenims, kurie nenori pasinaudoti automobilių lizingo paslaugomis.  Išperkamosios nuomos esminis bruožas yra, kad nuomininkas gali naudotis automobiliu tol, kol galioja pati nuomos sutartis. Pasibaigus išperkamosios nuomos sutarties galiojimui klientas privalo nuspręsti ar norės toliau naudotis automobiliu ir išsipirkti jį už galutinę galutinę vertę. Arba gali atiduoti jį atgal įmonei ir išsirinkti kitą transporto priemonę.

Automobilių lizingas ar išperkamoji automobilių nuoma? Pagrindinis skirtumas tarp jų yra tas, kad išperkamoji nuoma nėra banko ar kredito produktas ir jam nėra taikomos kreditinės palūkanos. Taip pat įsipareigojimas nėra traktuojamas kaip kreditas ar paskola.

Kaip pasinaudoti šia paslauga

Galimybę pasinaudoti išperkamosios auto nuomos paslauga turi kiekvienas pilnametis pilietis, kuris gauna legalias pajamas Lietuvoje ir turinti Lietuvos pilietybę arba užsienio pilietis, kuriam yra suteiktas nuolatinis leidimas gyventi ir dirbti Lietuvoje ir galioja bent 2 metus. Žinoma, viskas nėra taip lengva ir paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Nė viena lizingo ar išperkamosios automobilių nuomos bendrovė nenori prisiimti didelės rizikos. Todėl, prieš pasirašant nuomos sutartį su vartotoju, ji privalo patikrinti jo kreditingumą . Jei asmuo yra dirbantis pagal Individualios veiklos pažymą  jam dažniausiai yra šiek tiek sudėtingiau išsinuomoti automobilį. Tokiu atveju yra paprašoma pateikti bent vienerių metų pajamų mokesčio deklaraciją. Be to, jei norite gerokai brangesnio automobilio, gali būti vertinamos ir sutuoktinio pajamos. Arba papildomos gaunamos pajamos, todėl tikimybė išsinuomoti automobilį tokiu būdu yra tikrai nemaža.