SEB: vis populiariau įsigyti lizingu naudotos automobilius iš fizinių asmenų

0
13

SEB bankas pateikė duomenis, kurie išduoda, jog naudotos automobilius turguje ar interneto skelbimuose įsigyjantys asmenys vis dažniau pasinaudoja lizingo galimybe. Tokių atvejų buvo už trigubai didesnę sumą nei pernai – net už 2,7 mln. eurų.

SEB Lizingo departamento direktorius Saulius Mickus teigia, kad šiuo metu galima lizingu įsigyti automobilius tiek iš įgaliotų atstovų, tiek iš įmonių ar fizinių asmenų, prekiaujančių naudotojais automobiliais. Tokia galimybę SEB banko klientams atsirado nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio. Specialisto teigimu, Lietuvos piliečiai vis dažniau perka apynaujus naudotus automobilius, vyrauja gerai žinomos markės, o populiariausia išsirinkti – interneto skelbimuose ir automobilių turguose. Apynaujų automobilių rinka per šių metų sausio – liepos mėnesius sudarė 66 proc. visų SEB banko lizingu įsigyjamų automobilių.SEB automobilių lizingas

Perkant automobilį lizingų jis termino pabaigoje turi būti ne senesnis kaip 13 metų senumo, savo lėšomis reikia padengti ne mažiau kaip 10 proc. automobilio kainos, o mažiausia suma, kurią finansuoja bankas – 4000 eurų. Leidžiama lizingu įsigyti automobilį iš fizinio asmens, oficialaus automobilių pardavimo salono ar bet kurios kitos Lietuvoje registruotos automobiliais prekiaujančios įmonės.

SEB banko duomenis, vidutinė suma, už kurią lizingu buvo perkamas automobilis per pirmąjį šių metų pusmetį, 12,8 tūkst. eurų. Jei lyginti su ankstesniais metais, ši sistema gana stipriai paaugo, per 2014 metų pirmą pusmetį naudoto automobilio SEB lizingu pirkėjai mokėdavo vidutiniškai 8,8 tūkst. eurų.

Atstovo teigimu, pirkėjai linkę pirkti brangesnius automobilius ir moka didesnę pradinę sumą iš savo santaupų. Tokių pirkėjų vidutinis amžius – 41 metai, 3 iš 5 – vyrai. Patys populiariausi automobiliai:

  • Toyota Avensis
  • Nissa Qashqai
  • Volkswagen Passat

Pagal SEB banko automobilių įperkamumo rodiklio duomenis, vidutinį darbo užmokestį gaunantis asmuo galėtų lizingu įsigyti 8,7 tūkst. vertės automobilį, jei perka dviejų asmenų šeima – 17,4 tūkst. eurų vertės transporto priemonę.

Už tokią sumą galima įsigyti visiškai naują kompaktinės ar ekonominės klasės naują automobilį arba apynaujį aukštesnės klasės automobilį. Tačiau Lietuvoje įprasta rinktis senesnius automobiliu, net 2 iš 3 Lietuvoje nuperkamų automobilių yra senesni nei 10 metų senumo.